تعمیر تلویزیون آب خورده

تعمیر تلویزیون آب خورده ، یکی از خدمات تخصصی امداد تی وی است . تماس با آب یکی از تلخ ‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک دستگاه الکترونیکی مانند تلویزیون بیفتد. آب خوردگی تلویزیون باعث اتصال کوتاه مسیرهای فلزی در برد مدار شده و برد را بی مصرف می کند.
در صورتی که تلویزیون شما با آب خیس شده و اصطلاحاً دچار آب خوردگی شد، ضروریست که فرآیند خشک کردن دستگاه را در سریع ترین زمان ممکن شروع کنید.
فراموش نکنید یک برد مدار حتی پس از غوطه ور شدن در آب باز هم می ‌تواند به خوبی عمل کند به شرطی که قبل از اعمال دستگاه به برق کاملا خشک شود.
آب یکی از رساناهای فوق‌العاده الکتریسیته است. ترکیب کامل آب، مس و الکتریسیته ترکیبی خورنده به نام الکترولیز ایجاد می ‌کند که مس را سوزانده و سیستم های ارتباطی بین صفحه نمایش و سیم کشی را از بین می برد و باعث از کار افتادن کامل تلویزیون می ‌شود.

تعمیر تلویزیون آب خورده
تعمیر تلویزیون آب خورده

به همین دلیل ضروری است که هنگام خیس شدن، تلویزیون خود را خاموش نموده و آن را از برق بکشید و تا روشن شدن تکلیف، دیگر از آن استفاده نکنید.
هنگامی که تلویزیون با آب آسیب می بیند متاسفانه کار زیادی وجود ندارد که خودتان بتوانید انجام دهید ، اما چند ترفند مختلف که ممکن است جواب داده و باعث شوند که تلویزیون شما دوباره کار کند وجود دارد اما گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید دستگاه خود را برای تعمیر به امداد تی وی بسپارید.
به کار بردن برخی از ترفند ها اگر موثر واقع نشوند هم هیچ آسیبی به دستگاه وارد نمی کنند و بسیار ارزان تر از تعمیر یا تعویض دستگاه با یک تلویزیون جدید هستند.

اقدامات اولیه برای تعمیر تلویزیون آب خورده

1. دستگاه را از برق بکشید.

ممکن است بی معنی به نظر برسد اما به محض اینکه متوجه شده اید تلویزیون شما با آب دچار آسیب شده است باید بلافاصله دستگاه را از برق بکشید . همچنین ممکن است لازم باشد تلویزیون را از جایی که در آن تنظیم شده است به جای دیگر منتقل کنید که این کار بستگی به میزان آسیب آب دارد . در صورتی که آب به اندازه‌ای در دستگاه وجود داشت که دستگاه نشتی پیدا کرد قطعاً باید جای تلویزیون خود را عوض کنید.

2. ناحیه آسیب دیده را با سشوار خشک کنید.

گاهی اوقات ممکن است بتوانید به سادگی با خشک کردن نقطه ای از تلویزیون که دچار آسیب با آب شده است توسط سشوار از خراب شدن آن جلوگیری کنید.
بهتر است که از دمیدن هوای کاملا گرم در ناحیه خودداری کنید و اگر سشوار شما دارای دکمه خنک است از آن با فشار پایین استفاده کنید.
استفاده از کمپرسور به دمیدن هوا با فشار تا حدی کاهش یافته در ناحیه آسیب دیده کمک می ‌کند تا رطوبت اتصالات الکتریکی از بین رفته و خطر خوردگی و تخریب نهایی و در نتیجه تخریب بیشتر دستگاه جلوگیری شود.

3. صبور باشید.

در برخی مواقع لازم است که صبور بوده و منتظر بمانید تا آب خود به خود خشک شود . در این صورت باید تلویزیون را در محلی قرار دهید که بتواند تهویه کافی داشته باشد و اجازه دهید دستگاه یک یا دو روز در آن محل مانده و خشک شود.
بسته به جایی که تلویزیون آسیب دیده است ممکن است لازم باشد قاب تلویزیون را باز کرده و اجازه دهید که توسط هوا خشک شود . پس از گذشت چند روز و خشک شدن تلویزیون قاب آن را در جای خود قرار داد و دستگاه را به برق متصل کنید و بررسی کنید که آیا دستگاه کار می کند یا خیر.

4. کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه ای

اگر پس از انجام روش های بالا باز هم دستگاه شما کار نکرد، ممکن است مجبور شوید تلویزیون خود را به یک مرکز تعمیر تلویزیون برده و یا با یک تعمیر کار ماهر و متخصص در این زمینه تماس بگیرید و پس از بازگو کردن مشکل و اینکه دستگاه چقدر آسیب دیده و دقیقاً آسیب ‌دیدگی در کجا است از خدمات تعمیراتی آنها بهره مند شوید.

تعمیر تخصصی تلویزیون آب خورده در امداد تی وی

چنانچه با اقدامات اولیه مشکل برطرف نشد، قطعا نیاز به سپردن کار به یه تعمیرگاه تخصصی تلویزیون دارید . برای تعمیر تلویزیون آب خورده ، با امداد تی وی تماس بگیرید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
Call Now Buttonتماس با امداد تی وی