علائم خرابی پنل تلویزیون

مشخص شدن علت و علائم خرابی پنل تلویزیون به تعمیر کاران در رفع این عیب کمک شایانی می کند.
مطمئناً همه ما کودکی خود که تلویزیون ها نیز سیاه و سفید و کوچک بودن را به یاد داریم. هنگامی که تصاویر در این تلویزیون ها پرش داشت یا با مشکلی روبرو بود بزرگترها با ضربه زدن بر روی تلویزیون تصویر را ثابت می کردند و حتی برخی از آنها جرأت بیشتری به خود داده و تلویزیون را از طرفین باز نموده و سعی در تعمیر آن می کردند.
اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دستگاه های جدیدی که صفحه آن ها ال سی دی یا کریستال مایع نام دارد این راه کارها دیگر چاره ساز نیست و در صورت به وجود آمدن مشکلاتی در تصویر نیاز به کمک گرفتن از افراد ماهر و متخصصی است که در زمینه تعمیر این دستگاه ها آموزش دیده و تجهیزات لازم برای انجام این امور را دارند.

امداد تی وی در زمینه تعمیر و تعویض پنل تلویزیون ، یکی از قویترین مراکز تعمیر تلویزیون در تهران است.

علائم خرابی پنل تلویزیون
علائم خرابی پنل تلویزیون

علائم خراب شدن پنل تلویزیون شامل چیست؟

پیکسل های سوخته

هنگامی که نقاط سبز ‏ یا سیاه رنگی در وسط صفحه تلویزیون ظاهر می شوند و دید تصویر را کور می کنند، نشان از خرابی پنل صفحه تلویزیون می دهند که اصطلاحاً به آن پیکسل های مرده روی صفحه می گویند.
اما ممکن است پیکسل گیر کرده نیز باشند و نباید با پیکسل های مرده اشتباه گرفته شوند. پیکسل های گیر کرده به دلیل خرابی ترانزیستور دستگاه ایجاد می شوند و اغلب و دارای رنگ های متفاوتی می باشند که در قسمت های مختلف تلویزیون ایجاد می شوند.
نکته ای که وجود دارد این است که حتی یک تکه کوچک از گرد و خاک یا غبار نیز می تواند همانند پیکسل مرده به نظر برسد، بنابراین قبل از تصور اینکه دستگاه شما با مشکل روبرو بزرگی روبرو شده است ابتدا صفحه تلویزیون را کاملاً تمیز کنید، سپس تلویزیون را به رایانه یا کنسول های بازی متصل کنید ،زیرا باید بررسی کنید که پیکسل در رسانه خاصی ناپدید می شود یا خیر ؟ در این صورت مشکل ممکن است از اتصالات دستگاه باشد.
اگر پنل تلویزیون به دلیل پیکسل های مرده خراب شود، تلویزیون باید برای تعمیر به تعمیرگاه منتقل شود زیرا رفع این مشکل دشوار است.

تحریف یا اعوجاج رنگ های نمایش

در صورتی که رنگ های روی صفحه نمایش تلویزیون شما مخدوش به نظر برسد، ممکن است علائم خرابی پنل تلویزیون را نشان دهد.
به طور کلی این مسئله به تدریج رخ می دهد، به این معنی که ممکن است در ابتدا متوجه هیچ تفاوتی نشوید به طوری که یک رنگ در یک زمان ضعیف می شود و هیچ تغییر آشکاری اتفاق نمیافتد.
ایجاد رنگ های غیر طبیعی یا فانتوم در دستگاه نیز یکی دیگر از علائم خرابی پنل تلویزیون می باشد.
اگر لکه هایی از رنگ های روشن در قسمت هایی از صفحه نمایش وجود دارد که باید کاملاً سفید باشد می توانید از خرابی صفحه نمایش دستگاه خود مطمئن شوید.
تصحیح تحریف یا اعوجاج به سادگی انجام می شود و برای این کارباید با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

مشاهده ی خطوط یا نوارهایی بر روی تصاویر

اگر بر روی صفحه نمایش تلویزیون خود نوارها و خطوطی را مشاهده می کنید نشان می دهد که مشکلی در اتصال دستگاه وجود دارد .
همچنین در صورتی که یک شیء مغناطیسی در نزدیکی تلویزیون قرار داده شده باشد می تواند به طور قابل توجهی با تصویر درگیر شده و باعث ایجاد خطوط و نوارهای بر روی صفحه شود.
ایجاد این مشکل همچنین می تواند به دلیل شل شدن کابل هایی که به صفحه نمایش متصل هستند، نیز باشد. بنابراین در صورت مشاهده خطوط و نوار بر روی صفحه نمایش خود ابتدا این موارد را بررسی کنید در صورتی که مشکل برطرف نشد با یک تعمیرکار ماهر و متخصص در این زمینه مشورت کنید.

ثابت ماندن تصویر

این مشکل که اغلب به عنوان سوختگی صفحه نمایش شناخته می شود یک مسئله جدی است که شامل تخریب دائمی صفحه شده و یک تصویر ثابت بر روی صفحه به مدت طولانی باقی می ماند.
این تصویر حتی زمانی که کانال را تغییر می دهید نیز بر روی صفحه ثابت بوده و یا زمانی که رسانه های مختلف را به دستگاه متصل می کنید برای چند ثانیه ظاهر می شود.
این مشکل اگرچه ناامید کننده است اما به راحتی قابل تعمیر می باشد.
ممکن است بتوانید با تنظیم سطوح روشنایی و کنتراست در تلویزیون و پخش انواع مختلف محتوا کاری انجام دهید تا مشکل طرف شود.
همچنین می توانید ویژگی Pixel Shift خود را فعال کنید . هنگامی که این ویژگی روشن است تصاویر روی صفحه کمی تغییر می کنند تا پیکسل های مورد استفاده تغییر کنند.

تیره شدن صفحه

یکی دیگر از مشکلات رایجی که نشان دهنده خرابی پنل تلویزیون است ، این است که تصویر نمایش داده شده روی صفحه مبهم یا مات به نظر می رسد و جزئیات موجود از بین می روند و در نتیجه کیفیت تصویر ضعیف نمایش داده می شود و خیلی سریع تجربه لذت بخش دیدن فیلم را از بین می برد.
در صورتی که سیگنال دریافتی استاندارد دیجیتالی 480P باشد این مشکل ممکن است رخ دهد، زیرا بین وضوح تصویر و صفحه نمایش اختلاف وجود دارد.
همچنین شایان ذکر است که سیگنال های دیجیتالی که تلویزیون شما دریافت می کنند می توانند تحت تاثیر شرایط آب و هوایی نیز قرار گیرند ،بنابراین ممکن است تصویر مبهم به نظر رسد.
اما در صورتی که این مشکل از صفحه نمایش باشد احتمال برطرف شدن و تعمیر آن زیاد است. بنابراین هنوز می توانید از تلویزیون خود به مدت زمان طولانی استفاده کنید.

محو شدن صفحه

اگر تلویزیون شما روشن است اما تصاویر در برخی از قسمت های صفحه محو شده است، تماشای محتوا دشوار خواهد بود. ممکن است سعی کنید قسمت محو شده را نادیده بگیرید اما نمی توان انکار کرد که این مسئله بر تجربه شما تاثیر منفی میگذارد.
محو تصویر یک مشکل رایج است که می تواند با مسائل جدی دیگر همراه باشد اما به احتمال زیاد به دلیل نقص در سیستم نور پس زمینه باعث ایجاد آن می شود که نیاز به تعمیر دارد.

امداد تی وی تعمیرگاه تخصصی تلویزیون در تهران

تعمیر تخصصی تلویزیون  ال جی ، سامسونگ ، سونی و … در منزل با 30 سال سابقه در تمام مناطق تهران و 3 ماه گارانتی تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *