mahan-logo40000

09335051212

8 علت خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

ایجاد شدن خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون یکی از شایع ‌ترین مشکلات در این دستگاه‌ها است.
در صورتی که تلویزیون شما دچار این مشکل شده است جای نگرانی وجود ندارد، زیرا امداد تی وی به راحتی قادر به برطرف کردن این مشکل در دستگاه شما است . این مرکز با دارا بودن بیش از سی سال سابقه کاری در زمینه عیب یابی و تعمیر تلویزیون در انواع برندها و مدل های مختلف آماده ارائه خدمات تعمیر  این دستگاه ها به مشتریان خود در سراسر تهران است.

دلایل ایجاد خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

1.خرابی برد تیکان

هنگامی که برد تیکان کار‌نمی کند یا سیم کشی تلویزیون معیوب است منجر به جدا شدن تلویزیون از صفحه نمایش می شود و قطع ارتباط باعث می ‌شود که تصاویر صفحه با لبه های تار دیگر دیده شوند. همچنین هنگامی که اتصال ضعیفی بین پنل تلویزیون و برد پردازش دستگاه وجود دارد احتمالاً خطوط عمودی را در صفحه نمایش خود خواهید دید..
علاوه بر این، نقص در هر یک از اجزای صفحه تلویزیون احتمالاً باعث ایجاد مشکل در این دستگاه می شود. به عنوان مثال، یک خطا در PCB آسکارل که مسئول تامین اطلاعات پیکسل روی مادر برد و برد تیکان است می تواند باعث ایجاد این مشکل شود.
برد تیکان به عنوان کارت کنترل زمان در تلویزیون عمل می کند بنابراین هنگامی که خراب شود به این معنی است که زمان پیکسل های روی صفحه نمایش را به اندازه کافی کنترل نمی کند.

2. مشکل اتصال Cof_iC

اگر نمی توانید صفحه نمایش را به قسمت دیگر تلویزیون متصل کنید دریافت اطلاعات پیکسلی مناسب برای صفحه دشوار می شود.
در صورتی که Cof_iC آسیب دیده است باید آن را با استفاده از دستگاه Tab bonding تعویض نمود و اجزای تلویزیون را به صفحه نمایش متصل کرد.

8 علت خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون
8 علت خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

3. آسیب دیدن صفحه نمایش

آب یا رطوبت بیش از حد روی صفحه نمایش تلویزیون ممکن است به آن آسیب برساند و در نتیجه باعث ایجاد خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون شود.

4. تداخل با دستگاه های نزدیک تلویزیون

در صورتی که تلویزیون خود را نزدیک دستگاه‌هایی مانند مایکروویو یا کولر‌گازی قرار دهید ممکن است خطوط عمودی روی صفحه نمایش ظاهر شوند . همچنین هنگامی که آن را در نزدیکی یک بلندگوی بدون عایق یا تلفن همراه خود قرار دهید ممکن است با سیگنال ها تداخل کرده و این مسئله باعث تغییر رنگ شود . خوشبختانه می توانید با تغییر محل قرار گیری وسایل این مشکل را برطرف کنید.

5. شل شدن کابل‌ها و سیم‌ها

شل شدن کابل های برد کنترل و حتی مشکلات اتصال به زمین ممکن است به صفحه نمایش تلویزیون آسیب برساند. راه حل این مشکل این است که سیم های شل را ثابت و محکم کنید. همچنین ممکن است بتوانید با ضربه زدن به پشت تلویزیون این مشکل را که به طور موقت نشان داده می‌ شود برطرف کنید.

6. زنگ زدن قاب تلویزیون

این مشکل که بیشتر در تلویزیون های ال ای دی دیده می شود یکی دیگر از دلایل ایجاد خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون است. به طور معمول قاب تلویزیون های ال ای دی از فلز ساخته شده که به مرور زمان دچار زنگ زدگی می ‌شود.
زنگ زدگی می تواند به اجزای دیگری مانند فلت کابل یا برد تیکان سرایت کند. برای غلبه بر این مشکل باید قاب تلویزیون ال ای دی خود را عوض کنید و برای این کار از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

7 . روشن ماندن دستگاه به مدت تلویزیون طولانی

در صورتی که تلویزیون شما به مدت زمان طولانی روشن باشد ممکن است خطوط عمودی روی صفحه نمایش ایجاد شوند. توجه داشته باشید که تمام دستگاه الکترونیکی در زمان هایی که استفاده نمی شوند باید خاموش باشند بنابراین هنگامی که تلویزیون تماشا نمی کنید حتما آن را خاموش نموده و از برق بکشید.

8. بروز نبودن نرم‌افزار

نرم افزار تلویزیون باعث اجرای دستگاه می شود . یک برنامه نرم‌افزاری قدیمی می تواند مشکلات زیادی مانند خطوط عمودی، کیفیت پایین تصویری و عدم نصب برنامه ها را ایجاد کند . در این شرایط می توانید با به روز رسانی نرم افزاری مشکلات را برطرف کنید . بدین منظور لازم است به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه نموده و نحوه به روز رسانی نرم افزار آن را کنید.

نحوه رفع خطوط عمودی در صفحه نمایش تلویزیون

در صورتی که خطوط عمودی بر روی صفحه تلویزیون خود می بینید بررسی کنید که آیا این خطوط ثابت هستند یا متحرک.
اگر آنها در حال حرکت هستند منبع ورودی شما خراب است. کابل ویدئو یا HDMI را جدا کرده و دوباره وصل کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.
گزینه دوم انجام تست تصویر است . برای انجام این کار موارد زیر را انجام دهید :
– دکمه Home را از روی کنترل از راه دور فشار دهید.
– تنظیمات را انتخاب کنید.
– صفحه را به سمت پایین اسکرول نموده و گزینه Device Care را انتخاب کنید.
– تلویزیون یک اسکن سریع را اجرا می‌ کند.
– پس از این مرحله Self Diagnosis را انتخاب کنید.
– صفحه را اسکرول نموده و گزینه Picture Test را انتخاب کنید و ok را فشار دهید.
تلویزیون شما یک تست تصویر را اجرا خواهد کرد و مشکلات موجود را نمایش خواهد داد. اگر مشکل شما ظاهر نشد بنابراین تلویزیون شما با مشکلات سخت رو به رو بوده و نیاز است که با امداد تی وی تماس بگیرید.
emdad call min
امداد تی وی با اعزام سرویسکاران مجرب در سراسر تهران ، اقدام به تعمیر تلویزیون شما در کمترین زمان می کند.

امداد تی وی تعمیرگاه تخصصی تلویزیون

تعمیر تخصصی تلویزیون  ال جی ، سامسونگ ، سونی و … در منزل – 30 سال سابقه و 90 روز گارانتی تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *