mahan-logo40000

09335051212

4 دلیل هنگ کردن تلویزیون هوشمند

طبق نظر تکنسین‌های امداد تی وی هنگ کردن تلویزیون یکی از مشکلات شایع در تلویزیون های هوشمند است.
بازگشت به خانه پس از یک روز کاری طولانی و لم دادن بر روی مبل و تماشای برنامه علاقه خود می تواند بهترین راه برای خستگی در کردن و استراحت باشد . با این حال اگر تلویزیون هوشمند شما دائما هنگ کند واقعاً می تواند این لحظه آرام را خراب کند. ممکن است متوجه شده باشید که این مشکل اغلب در اواخر شب یا در هوای بد اتفاق می‌افتد در حالی که ممکن است مشکل در خود دستگاه تلویزیون ایجاد شده باشد اما معمولاً ایجاد اشکال در سیگنالی است که تلویزیون سعی در دریافت آن دارد و منبع مشکل معمولاً وقفه در مسیر سیگنال از شبکه به تلویزیون است.
در این مقاله به بررسی کامل مشکل هنگ کردن تلویزیون هوشمند پرداخته ایم.

هنگ کردن تلویزیون هوشمند
هنگ کردن تلویزیون هوشمند

دلایل هنگ کردن تلویزیون هوشمند چیست؟

1. عدم کرد وای فای

یکی از عمده دلایل هنگ کردن تلویزیون هوشمند مربوط به کار نکردن وای فای می باشد، در این گونه مواقع باید روتر اینترنت خود را بررسی کنید . روتر باید روشن بوده و رنگ چراغ های آن قرمز نبوده و چشمک نزند . اگر تلفن، تبلت یا سایر دستگاه های شما نیز کار نمی ‌کند این می ‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل در اینترنت باشد.
برای برطرف کردن این مشکل ، روتر را از برق کشیده و سپس آن را مجدداً به پریز برق متصل کنید تا دوباره تنظیم شود.

2. تلویزیون شما به اینترنت متصل نیست.

تنظیمات تلویزیون خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا تلویزیون به وای فای متصل است یا خیر. سعی کنید تلویزیون را از اینترنت جدا نموده و سپس آن را دوباره متصل کنید . برای این کار باید رمز وای فای را دوباره وارد کنید.

3. برنامه ها به روز رسانی نمی شوند.

گاهی اوقات فقط یک برنامه خاص مانند یوتیوب باعث هنگ کردن تلویزیون هوشمند می شود. تنظیمات برنامه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازی به بروز رسانی ندارند. برنامه ای را که درست کار نمی ‌کند را حذف نصب کرده و دوباره نصب کنید.

4. عدم اتصال درست جعبه کابل

اگر از جعبه کابل استفاده می کنید، بررسی کنید که همه سیم ها به طور ایمن به پریز برق وصل شده و در پریز قرار گرفته باشند . سعی کنید سیم ها را از برق کشیده و سپس آنها را دوباره به برق متصل کنید.

چگونه می‌توان یک تلویزیون هوشمند را از حالت هنگ خارج نمود؟

۱ تنظیم مجدد نرم افزار (Soft) معمولا می تواند تلویزیون شما را بدون درهم ریختن هیچ سیمی از حالت هنگ خارج کند . شما می توانید تلویزیون هوشمند خود را در چند مرحله‌ای ساده تنظیم مجدد کنید که شامل موارد زیر می باشند:
– دکمه پاور روی کنترل از راه دور دستگاه خود را فشار داده و نگه دارید.
– قبل از رها کردن دکمه پاور صبر کنید تا تلویزیون کاملا خاموش شود.
– ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید.
– دکمه پاور را دوباره فشار داده و نگه دارید تا تلویزیون روشن شود.
تنظیم مجدد نرم یکی از بهترین گزینه ها است ، زیرا هیچ داده ای را که ممکن است در تلویزیون خود داشته باشید پاک یا ریست مجدد نمی کند .هنگامی که تلویزیون به طور مجدد راه ‌اندازی می شود برنامه ها و اطلاعات اینترنت شما نیز مجددا راه اندازه می شوند.

چگونه تلویزیون هوشمند خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنیم؟

در صورتی که اینترنت و برنامه‌های دستگاه شما همگی کار می ‌کنند و تنظیم مجدد نرم نیز باعث برطرف شدن مشکل نمی شود، ممکن است نیاز به بازگرداندن تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه باشد. برای این کار کافی است موارد زیر را انجام دهید:
با استفاده از کنترل از راه دور روی تنظیمات کلیک کنید. گزینه ی سیستم را انتخاب و سپس بر روی گزینه Advanced System Setting و در انتها بر روی Factory Reset کلیک کنید.
در برخی از تلویزیون ها از شما پرسش می شود که آیا می خواهید همه چیز را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید یا قصد انجام تنظیمات خاصی را ادارید.در این مورد شما باید بازگرداندن همه چیز به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.
بسته به مدل تلویزیون ممکن است از شما بخواهد کدی را که روی صفحه نمایش نشان داده می ‌شود را وارد کنید . پس از اتمام بازنشانی دستگاه به حالت کارخانه تلویزیون به طور خودکار راه اندازی شده و شما را به صفحه تنظیمات هدایت می کند.
به خاطر داشته باشید که بازگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه تمام داده ها و تنظیمات شما را پاک می کند ، بنابراین باید تنظیمات را دوباره وارد کنید.

امداد تی وی مرکز تعمیر هنگ کردن تلویزیون هوشمند در تهران

در صورتی که تمام مراحل بالا را انجام دادید و حتی بازنشانی دستگاه به حالت کارخانه مشکل را برطرف نکرد، باید از یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون کمک بگیرید . زیرا بازنشانی تلویزیون به حالت کارخانه دستگاه را به طور کامل بازیابی می کند بنابراین در ورت تداوم مشکلات ممکن است یک قطعه در تلویزیون خراب شده یا سوخته باشد.
امداد تی وی یکی از مراکز معتبر تعمیر تلویزیون است که به دلیل همکاری با نیروهای ماهر و متخصص که تجربه زیادی در خصوص برطرف کردن تمام مشکلات ایجاد شده در تلویزیون دارند می تواند به سادگی مشکل هنگ کردن تلویزیون هوشمند شما را برطرف کند.

امداد تی وی تعمیرگاه تخصصی تلویزیون

تعمیر تخصصی تلویزیون  ال جی ، سامسونگ ، سونی و … در منزل – 30 سال سابقه و 90 روز گارانتی تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *