mahan-logo40000

09335051212

تعمیر لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که متوجه نقاط یا لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی خود شدید، نگران نباشید. زیرا این مشکل در این گونه تلویزیون ها شایع بوده و دلیل آن نشت نور از نور پس زمینه ال ای دی داخل دستگاه می باشد.
به طور کلی به دلیل استفاده مکرر یا کیفیت پایین، برخی از قسمت های داخل تلویزیون میتوانند از جای خود حرکت کرده و باعث ایجاد لکه یا نقاط سفید بر روی صفحه شوند.
توجه داشته باشید که تلویزیون ال ای دی نوعی ال سی دی است که در آن به جای چراغ های فلورسنت کاتد سرد CCFL که در تلویزیون های ال سی دی استفاده می شود از دیودهای ساطع کننده نور ال ای دی برای نور پس زمینه صفحه نمایش استفاده می شود. بنابراین تلویزیون های ال ای دی با عنوان تلویزیون ال سی دی که دارای نور پس زمینه ال ای دی ای است ، شناخته می شوند.

لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی
لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی

علت ایجاد لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی چیست؟

نقاط سفید روی تلویزیون ال جی در نتیجه سقوط بازتابنده ( لنز) داخل پنل تلویزیون ال سی دی است.
این بازتابنده ها در مقابل نور پس زمینه ال ای دی قرار گرفته و برای پخش نور ال ای دی روی صفحه استفاده می شوند و معمولاً به دلیل کیفیت پایین یا گرمای ایجاد شده در داخل تلویزیون سقوط می کنند.
هنگامی که تعمیرکار تلویزیون را باز می کند چراغ ال ای دی مشاهده می کند که با بازتابنده یا لنز های پلاستیکی پوشانده شده اند. این لنزها بیشتر در مقابل نور پس زمینه ال ای دی چسبانده می شوند و با گرم شدن بیش از حد تلویزیون در هنگام استفاده از جای خود کنده شده باعث ایجاد نقاط سفید روی صفحه تلویزیون می شوند.
دو نقص اصلی وجود دارد که باعث می شود نقاط سفید یا لکه هایی بر روی صفحه ال ای دی تلویزیون ال جی ایجاد شوند:

1. پیکسل مرده

تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی از میلیون ها پیکسل یا نقطه تشکیل شده اند که هدف اصلی آن ها روشن شدن و تولید تصویر روی صفحه تلویزیون می باشد. گاهی اوقات برخی از این پیکسل ها آسیب دیده و در حالت خاصی گیر می کنند که باعث ایجاد مشکل شده و به صورت لکه های سفید روی صفحه تلویزیون ظاهر می شوند.

2. بازتابنده های ال ای دی

هر تلویزیون ال سی دی دارای یک بازتابنده یا لنز است که به تسهیل و پخش نور ال ای دی بر روی صفحه کمک می کند. گاهی اوقات این لنزها شل شده و از جای خود خارج می شوند. هنگامی که این اتفاق میافتد متوجه نقاط سفید روی صفحه تلویزیون خود می شوید در بیشتر در این موارد چندین نقطه سفید روی صفحه خواهید داشت نه فقط یک نقطه .
برای برطرف کردن این مشکل باید از امدادتی وی کمک بگیرید تا تلویزیون شما را باز کرده و با کمک یک چسب قوی لنز را در جای خود بچسباند.

چه زمانی تعویض صفحه نمایش ضروری است؟

ایجاد نقاط سفید روی صفحه تلویزیون یک مشکل رایج در تلویزیون های ال ای دی ال جی است . تمام این تلویزیون ها با استفاده از تراشه های کوچکی که از میلیون ها منعکسکننده تشکیل شدهاند، کار می کنند. هر منعکس کننده مانند یک نقطه یا پیکسل در آن صفحه است. بازتابنده یا لنزی که از نقطه منتقل می شود باعث میشود که این نقاط به صورت لکه های سفید روی صفحه ظاهر شوند.
اما در برخی موارد ممکن است آسیب های بیشتر از یک بازتابنده متحرک یا پیکسل مرده به صفحه تلویزیون وارد شود که هزینه آن بیشتر از تعویض ماتریس می باشد . بنابراین، توصیه می شود اگر متوجه شدید که مشکل فقط در بازتابنده ها نبوده و آنها جابجا نشده اند بلکه موارد دیگری باعث ایجاد لکه های سفید در تلویزیون ال ای دی ال جی شما شده و دستگاه شما تحت گارانتی قرار ندارد با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید، زیرا ممکن است لازم به تعویض صفحه تلویزیون باشد.

چگونه صفحه تلویزیون خود را از نظر لکه های سفید آزمایش کنیم؟

اگر قصد خرید یک تلویزیون ال سی دی با نور پس زمینه ال ای دی ال جی را دارید ، میتوانید با یک راه آسان آن را آزمایش کنید. زیرا حتی مدل های جدید می توانند دارای نقاط سفید روی صفحه باشند که این مشکل در حین حمل و نقل یا کیفیت پایین نصب، ایجاد شده و باعث خارج شدن بازتابنده ها از جای خود و ایجاد لکه های سفید بر روی صفحه می شود.
برای آزمایش تلویزیون قبل از خرید و بررسی وجود نقص تصویر می توانید یک ازمایش ساده را انجام دهید و از فروشنده بخواهید تلویزیون را ، روشن کند.
سپس الگوی تست تیره را در منوی تنظیمات انتخاب کنید، اگر نمی توانید آن را پیدا کنید به منبع رسانه متصل شده و یک عکس سیاه روی صفحه قرار دهید .در صورتی که همه چیز خوب است و هیچ نقطه سفیدی وجود ندارد می توانید تلویزیون را خریداری کنید و از سلامت آن مطمئن باشید.
همچنین می توانید دکمه مکث را در ابتدای فیلم هنگامی که صفحه سیاه است نیز فشار دهید تا تلویزیون ال سی دی را آزمایش کنید و ببینید آیا نقاط سفیدی وجود دارد یا خیر.

امداد تی وی تعمیرگاه تخصصی تلویزیون

تعمیر تخصصی تلویزیون  ال جی ، سامسونگ ، سونی و … در منزل – 30 سال سابقه و 90 روز گارانتی تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *