mahan-logo40000

09335051212

8 علت پرش تصویر تلویزیون + تعمیر

یکی از خدمات قابل ارائه توسط امداد تی وی تعمیر و برطرف کردن مشکل پرش تصویر تلویزیون است.
تلویزیون یکی از وسایل مهم در هر خانه ای به شمار می رود که خرابی آن مساوی با از دست رفتن منبع سرگرمی خانواده است .
هنگام استفاده از تلویزیون گه گاهی ممکن است متوجه شوید که تصویر صفحه دستگاه پرش داشته و به بالا و پایین می رود. این مسئله باعث می شود کیفیت تماشای تلویزیون توسط کار بر کاهش یافته و گیج کننده باشد همچنین ممکن است باعث سردرد افراد در هنگام تماشای تلویزیون شود.

علت پرش تصویر تلویزیون از نظر تکنسین هایی امداد تی وی چیست؟

دلایل مختلفی برای پرش تصویر تلویزیون وجود دارد که برخی از این دلایل به آسانی توسط کاربر قابل برطرف شدن بوده و برخی دیگر نیاز به بررسی تخصصی توسط افراد متخصص در این زمینه دارد.

برای آنکه امتحان کنید و ببینید که آیا می توانید این مشکل را برطرف کنید یا نه کافیست موارد زیر را انجام دهید:

1- از منوی تنظیمات دستگاه را ریست نمایید. همچنین می‌توانید با خاموش و روشن کردن تلویزیون به طوری که دستگاه را بطور کامل خاموش کرده و ۵ دقیقه آن را از پریز برق جدا کنید و سپس مجددا اتصال برق دستگاه را برقرار کرده و بررسی کنید و ببینید که آیا مشکل برطرف می‌شود یا خیر.
2- اگر تلویزیون شما از نوع تلویزیون‌های هوشمند بوده و دارای گزینه بهره‌ وری انرژی است در صورتی که این گزینه فعال باشد ممکن است باعث پرش تصویر شود ،بنابراین باید این گزینه را غیرفعال کنید.
3- کار دیگری که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید بررسی اتصال درست کابل های متصل به دستگاه است . در غیر این صورت اتصالات شل باعث می شوند که دستگاه سیگنال ضعیفی را دریافت نموده و تصویر پرش داشته باشد.
4- در صورتی که از دستگاه‌هایی مانند گیرنده های دیجیتال ، دی وی دی ، ویدئو و غیره استفاده می کنید باید تنظیمات تصویر (picture tuning) را مطابق با دستگاه انجام دهید.

علت پرش تصویر تلویزیون
علت پرش تصویر تلویزیون

5- یکی دیگر از عواملی که باعث پرش تصویر تلویزیون می ‌شود مربوط به خرابی سیم کشی ساختمان است که باعث می شود نویز ایجاد شده در نتیجه سیگنال های تلویزیون را با مشکل روبرو می ‌کند و باعث پرش تصویر در تلویزیون می شود. در این گونه مواقع نیاز است که از یک برقکار ماهر کمک بگیرید.
6- شما همچنین می ‌توانید با وارد شدن به منوی تلویزیون و انتخاب نرخ تازه سازی تصویر ، آن را در سطح پایین تری تنظیم کنید. نرخ تازه سازی سرعت بازنشانی تصویر تلویزیون را کنترل می کند و در صورتی که این گزینه در سطحی تنظیم شود که تلویزیون قادر به تولید آن نباشد تصویر لرزان شده و پرش خواهد داشت.
7- در صورتی که تمام موارد بالا را انجام دادید اما همچنان پرش تصویر ادامه داشته باشد باید سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کنید، زیرا در صورتی که سیستم عامل قدیمی بوده و بروز نباشد ممکن است باعث اشکالاتی در دستگاه نظیر پرش تصویر شود.

اما پرش تصویر در تلویزیون ممکن است در نتیجه خراب شدن پنل دستگاه به دلیل عواملی مانند آب خوردگی و ضربه، خراب شدن برد پاور که باعث می‌شود برق بک لایت تامین نشده در نتیجه نور زمینه پرش داشته و تصویر قطع و وصل شود و خرابی مین برد که باعث اختلال در عملکرد کلی تلویزیون از جمله پرش داشتن تصویر و ایجاد اشکال در تصویر خروجی می ‌شود، باشد که نیاز به بررسی های تخصصی توسط تکنسین های ماهر و متخصص در این زمینه دارد.

امداد تی وی مرکز تعمیر تلویزیون در تهران

امداد تی وی یکی از مراکز معتبر تعمیر تلویزیون در انواع برند ها و مدل های مختلف است که خدمات خود را در کل سطح تهران ارائه می‌دهد.
این مرکز یکی از مراکز با سابقه و قدیمی در زمینه تعمیرتلویزیون در تهران است که در طی سالها فعالیت خود به دلیل همکاری با نیروهای حرفه ای در زمینه تعمیر تلویزیون توانسته است یکی از گزینه‌های برتر شهروندان تهرانی برای تعمیر تلویزیون خود باشد.
شما همچنین می توانید در خصوص تعمیر دستگاه خود از مشاوره های تخصصی و رایگان نیروهای این مرکز بهره مند شوید . بطوری که پس از تماس با این مرکز و بازگو کردن مشکل دستگاه خود در صورتی که دستگاه توسط خودتان قابل تعمیر باشد نیروهای این مرکز راهنمایی های لازم را در زمینه تعمیر دستگاهتان به شما ارائه می دهند.

امداد تی وی تعمیرگاه تخصصی تلویزیون

تعمیر تخصصی تلویزیون  ال جی ، سامسونگ ، سونی و … در منزل – 30 سال سابقه و 90 روز گارانتی تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *